Практичні рекомендації по частковій заміні вікна. Частина 2

Практичні рекомендації по частковій заміні вікна. Частина 2

Як правильно надати «допомогу» своїм вікнам, щоб вони прослужили довго і надійно? У статті докладно розказано на що варто звертати увагу. Практичні рекомендації допоможуть повернути Вашим вікнам життя.

 Неправильне розміщення склопакета в рамі або стулці, може звести нанівець все задоволення від теплих і тихих вікон. Тріщини - цей той дефект, який не проігноруєш. Ми всі хочемо дивитися на світ через цілі і чисті вікна. 

Отже, стоїть завдання поліпшити ваше вікно з мінімум зусиль, тобто провести реконструкцію. Якщо з цього приводу є якісь сумніви, то рекомендую пройти простий тест «Чи варто міняти вікна?».

На ринку є багато віконних салонів і в будь-якому можна отримати детальну консультацію, або, особливо на цьому питанні не зупинятися, запросити фахівця, заплатити гроші і отримати нове вікно. Все ж, практика показує, що ще довго доведеться Вам, шановні читачі, вивчати такі питання самостійно. Оскільки заміна  вікон може перетворитися для Вас довгим і нудним спілкуванням з фірмою-виробником (монтажником), Товариством з захисту прав споживача або господарським судом.

Почнемо з найпростіших операцій.

Регулювання фурнітури вікна

Фото надане користувачем birga на віконному форумі forum.OKNA.ua

Верхня петля поворотної фурнітури RotoCentro, яка тільки розорює вікно. На ринку такий тип фурнітури вже не знайти. Тому, при необхідності додати відкидний варіант, необхідно підбирати існуючі рішення, щоб не пересвердлювати петлю. 

Регулювання вікна може знадобитися, якщо на стулці встановлена поворотно-відкидна фурнітура.

Для регулювання рекомендується запрошувати фахівця компанії, яка встановлювала Вам конструкції. Якщо регулювання знадобилося в гарантійний термін експлуатації (в ДСТУ Б В.2.6-15: 2011 «Блоки віконні та Дверні полівінілхлоридні. Загальні технічні умови» гарантійний термін експлуатації на вікна - не менше 3 роки), то вам зобов'язані провести регулювання вікна безкоштовно. Можливо, що вам доведеться сплатити тільки виїзд фахівця. Цілком можливо, що перед регулюванням фурнітури варто перевірити правильність установки склопакета в стулці. Підкладки під склопакет могли зміститися за час експлуатації вікна, і буде потрібно виконати розклинювання склопакета в стулці заново. Після цього відрегулювати фурнітуру і забезпечити правильну роботу механізмів і віконної стулки в цілому буде набагато легше.

Після регулювання стулка повинна вільно відкриватися, закриватися, відкидатися на провітрювання, відповідно до режимів відкривання вікна. При закритті стулки ущільнювач повинен притискатися по всьому периметру рівномірно і щільно. Старий «дідівський» спосіб перевірки щільного притиску ущільнювача - взяти аркуш паперу, вставити між рамою і стулкою, закрити стулку і спробувати витягнути лист. Якщо аркуш паперу витягнеться вільно, то буде потрібно посилити притиск і добитися того, щоб аркуш паперу витягувався з великим зусиллям або не витягує взагалі. Якщо при максимальному притиску регулювання лист все одно витягується вільно, значить треба розглядати можливість заміни ущільнювача. Велика ймовірність того, що він втратив еластичність і не забезпечує належного ущільнення при закритому вікні.

Заміна ущільнювача

Якщо ущільнювач перестав виконувати свої функції - не забезпечує щільний притиск стулки до рами по всьому периметру конструкції; потріскався, вивалюється з ущільнювального паза, то його необхідно замінити.

Звертаю вашу увагу, що ущільнювачі діляться на два види - удаваний і скляний. Найчастіше з ладу виходить удаваний ущільнювач. Його заміна - нескладний процес і можна його виконати самому, якщо придбаєте сам ущільнювач. Але все-таки краще довірити виконання цієї операції фахівця. Зверніть увагу, якщо у Вас стоять вікна з профілю, у якого за технологією ущільнювач зварюється разом з профілем, то буде потрібно ручна фрезерування в кутах рами (стулки). Якщо ущільнювач простягається після зварювання рами, то операція фрезерування не знадобиться.
Хороша порада: міняти старий ущільнювач на ущільнювач тієї ж фірми-виробника і не замінювати удаваний ущільнювач на скляний.

Автор: Кесслер Олег Игоревич 
Власник: Оконный консалтинг

джерело: http://okna.ua/library/art-prakticheskie_rekomendacii_po