Монтаж вікон своїми руками. Плюси і мінуси

Монтаж вікон своїми руками. Плюси і мінуси

---

Чи вийде заощадити на самостійній установці вікон? Це детально розглянуто в статті.

В останні роки досить часто замовники купують віконні конструкції без їх монтажу, мотивуючи це тим, що можна непогано заощадити, встановивши вікна самостійно. Ще, як варіант, за установку вікон готова взятися бригада, яка робить комплексний ремонт в квартирі.

Ви відразу повинні розуміти, що якщо компанія виробник вікон або її уповноважений дилер не встановлюють замовлені вами вікна, то ви автоматично втрачаєте гарантію на них. Це не означає, що ви позбавлені гарантії взагалі - на те, що профіль не поміняє свого кольору, а склопакет не розгерметизується, при його цілісності, гарантія в будь-якому випадку залишається. Але про гарантійні регулювання фурнітури, а вони виникають на кожному другому вікні, ви можете забути.
Давайте розглянемо нюанси при самостійному вирішенні питання, які виникатимуть на кожному кроці.

1. Замір

Замовляючи вікна, вам необхідно надати їх розміри в офіс компанії-виробника. При обмірюванні прорізів, в які будуть вставлятися металопластикові вікна, виникає цілий ряд питань. Якщо це новобудова і прорізи порожні, то таких питань менше, але тим не менше:

● залежно від того, чи є «чверть» чи ні - віднімати або додавати до світлового прорізу;

● не забути врахувати висоту підставочного профілю;

● передбачити необхідний зазор для монтажного шва.

І ще багато чого. Якщо все описувати, то вийде цілий науковий трактат чи ДСТУ Б В.2.6-79: 2009 «Конструкції будинків і споруд. Шви з'єднувальні місць сполучення віконніх блоків до конструкцій стін» і ДСТУ-Н Б В.2.6-146: 2010 «Конструкції будинків і споруд. Настанова щодо проектування і улаштування вікон та дверей».
Якщо ж ви збираєтеся міняти старі вікна на нові, то в цьому випадку запитань ще більше.

При цьому ви повинні розуміти, що якщо заміри вікон зроблені неправильно, вам або доведеться підганяти прорізи під вікна, адже вікна ПВХ підстругати не вийде, або замовляти нові. У разі заміру вікон компанією-виробником, помилку усуває сама компанія. У кожному разі, у вас будуть вікна точно по вашим отворам.

2. Демонтаж

У цій ситуації, керуючись народною мудрістю: «Ламати - не будувати», особливих нюансів не виникає. І якщо раптом вам старі вікна дорогі як пам'ять або ви їх хочете максимально зберегти для подальшого використання на дачі (наприклад), то просто попросіть монтажників, щоб вони акуратно їх демонтували. Інше питання, що за дбайливий демонтаж з вас можуть взяти додаткову оплату. Стандартний демонтаж, як правило, виконують безкоштовно. Звичайно, ви й самі можете демонтувати старі вікна перед монтажем, але тоді вам доведеться на деякий час залишити квартиру без скління, або гальмувати роботу монтажної бригади, якій доведеться чекати, поки ви «ніжно» будете виймати вікна.

3. Монтаж

Перш за все, для монтажу вам знадобиться цілий набір професійних інструментів і кріпильних матеріалів. Якщо весь цей набір у вас вже є, то висока ймовірність того, що ви - монтажник вікон ПВХ, якщо ж такого набору інструментів немає, то та сума грошових коштів, яку ви заплатите за інструмент, буде явно більше тієї суми, в яку вам обійдеться професійний монтаж. Так, ви можете сказати: «Ну, так у мене ж залишиться інструмент!». Звісно, залишиться. Але от як часто ви надалі плануєте міняти вікна? Потім, необхідні знання та вміння для вилучення склопакета з віконної конструкції (якщо це глухе скління) або зняття стулки (в цьому випадку знадобляться мінімальні знання про віконну фурнітуру). Уже на цьому етапі існує ймовірність пошкодження штапика, профілю рами, склопакета.

Наступним етапом буде встановлення віконної рами в отворі, виставлення за рівнем і закріплення в прорізі. Від того, як ви це виконаєте, безпосередньо залежить термін експлуатації вашого вікна і його функціональність. Потрібно дотримати необхідну кількість точок кріплення (хоча для багатьох дилетантів кріпильним матеріалом є монтажна піна), залишити опорні та дистанційні колодки і прибрати розпірні колодки. Ось і продовжують з'являтися незнайомі слова? Так це ще далеко не все, про що ви можете тільки здогадуватися.

Виписка з ДСТУ-Н Б В. 2.6-146: 2010
6.7.12 Для запобігання деформацій коробок віконних і дверних блоків слід враховувати загальні правила дотримання відстані між місцями кріплення:

- Для вікон із ПВХ профілів - кріплення з кроком не більше ніж 700 мм згідно малюнку 12;

ДСТУ-Н Б В. 2.6-146: 2010
Малюнок 12. Правила розміщення кріпильних елементів при влаштуванні полівінілхлоридних вікон

 
- Для дерев'яних та алюмінієвих вікон - кріплення з кроком не більше ніж 800 мм згідно малюнку 13.

ДСТУ-Н Б В. 2.6-146: 2010
Малюнок 13. Правила розміщення кріпильних елементів для віконних блоків з дерева та алюмінію: ● - точки-розмітки установки кріплення; А = 800 мм - відстань між кріпленнями; Е = 250 мм - відстань від осі імпоста або соединителя

6.7.13 Відстань від осі горизонтального імпоста до найближчої точки кріплення повинна бути близько 150 мм, для кольорових ПВХ профілів 250 мм.

І поки ми лише розглядаємо варіанти установки звичайного вікна. З балконним блоком буде ще складніше, так як в цьому випадку перед установкою конструкцій в проріз їх треба буде з'єднати разом. При чому, після того як дві конструкції будуть з'єднані разом, з'єднання необхідно зафіксувати елементами кріплення. При установці нестандартних конструкцій (арки, трапеції, розсувні системи, засклення балконів) теж виникають свої нюанси. При склінні новобудов треба знати, як правильно розташувати віконну конструкцію в отворі. Тут треба брати до уваги матеріал, з якого виконана стіна, чи є утеплювач і т.д., кріпильні матеріали так само повинні підбиратися залежно від стіни і самого вікна. Монтажний шов або «вузол примикання» повинен бути виконаний відповідно до вимог. Інакше, через деякий час, вікно буде виконувати свої функції, а ось монтажна піна зруйнується і відкоси у вас почнуть промерзати, покриються цвіллю і вам доведеться вікна перевстановлювати.

ДСТУ-Н Б В. 2.6-146: 2010
Малюнок 2.1. Бічний вузол примикання у прорізі без чверті: а) одношарова стінова конструкція; б) тришарова стінова конструкція з утепленням у центральній зоні; в) двошаровий стінова конструкція з утепленням ззовні

ДСТУ-Н Б В. 2.6-146: 2010 

Малюнок 2.2. Бічний вузол примикання в отворі за чвертю: а) одношарова стінова конструкція; б) тришарова стінова конструкція з утепленням у центральній зоні; в) двошаровий стінова конструкція з утепленням ззовні

4. Час

Пам'ятаєте приказку «Час - гроші». У нашому випадку вона повністю себе виправдовує. Адже подумайте, скільки часу у вас піде на заміну вікон, ну скажімо в своїй трикімнатній квартирі? Монтажна бригада в складі 2-х чоловік впорається з цим завданням за один робочий день. При чому за цей час будуть встановлені не тільки вікна, а й відливи, москітні сітки і підвіконня. Скільки часу витратите на це ви? Два вихідних? Три? Та й самостійно новачкові ставити подвійно складно. Значить, доведеться просити кума, свата, брата. Ну, один свій вихідний він може пожертвувати на вашу користь, а далі?

Ви можете подумати, що я намагаюся відмовити вас замовляти вікна з монтажем. Так, так воно і є насправді. От тільки я це роблю не для того, щоб ви платили більше грошей віконним компаніям, а для того, щоб ваші вікна вам довго служили і радували, а не причиняли проблем в ході їх експлуатації. Та й не заощадите ви насправді нічого. Інше питання, що ви можете нарватися на «халтурників», а не на монтажників-професіоналів. Тут порада дуже проста - замовляйте вікна за рекомендаціями, відгуками, не замовляйте вікна з так званих «табуреток», вимагайте договір на вікна з монтажем. Враховуючи сьогоднішню конкуренцію і пропозицію на віконному ринку, ви обов'язково знайдете саме той товар і саме з таким сервісом, який вам потрібен. І якщо ваша професія не називається «майстер з монтажу вікон ПВХ», то довірте установку ваших вікон професіоналам.

Удачі у вашому виборі.

Автор: Кесслер Олег Ігорович 
Власник Оконный консалтинг

джерело: okna.ua